Dzień Otwartych Drzwi w ZSR za nami

Dziś w ZSR w Prudniku w ramach Dnia Otwartych Drzwi gościliśmy uczniów klas ósmych prudnickich szkół podstawowych oraz gości z wielu podstawówek  wraz z opiekunami. Odwiedzający naszą szkołę w budynku II LO mogli zobaczyć atrakcyjnie przygotowane stanowiska prezentujące poszczególne profile klas, uczestniczyć w pokazie musztry klas mundurowych, zwiedzać nowoczesną wirtualną strzelnicę i spróbować swoich sił w strzelaniu. Dla zainteresowanych kierunkiem technik hotelarstwa specjalność kosmetologia i organizacja usług Wellness&SPA uczniowie przygotowali relaksujący i aromatyczny masaż dłoni, pokaz składania serwetek oraz oprowadzali po tajnikach aranżowania wystroju hotelowych pokoi. Młodzież z klas o profilu resocjalizacja z bezpieczeństwem wewnętrznym w formie multimedialnej prezentacji zapoznali ósmoklasistów z ofertą nauki w tej klasie.

W budynku technikum ofertę edukacyjną prezentowała młodzież, która niemal nie widzi świata bez zwierząt, dlatego tutaj można było znaleźć ofertę dla przyszłych weterynarzy. O tym, że ekonomia może być ciekawa ósmoklasiści mogli się przekonać odwiedzając pracownię ze specjalnie przygotowaną ofertą, na którą między innymi składał się stworzony przez uczniów filmik „Królowe ekonomii”. W pracowni gastronomicznej można było zobaczyć prawdziwych mistrzów kuchni i  podglądnąć jak wytwarza się różne przysmaki- dzisiaj królowały naleśniki i bezy, które  zostały natychmiast „pochłonięte” przez młodzież. Na sali gimnastycznej oczywiście prezentowana była oferta dla klasy o profilu sportowym ze specjalnością piłka nożna. Bardzo dużo działo się przed budynkiem mechanizacji, gdyż to miejsce w swoje władanie przejęli młodzi rolnicy, którzy zaprezentowali wszystkim jak piękne potrafią być ciągniki i maszyny rolnicze. W samym budynku mechanizacji  zainteresowanym ósmoklasistom prezentowana była oferta edukacyjna dla zawodu technik rolnik, mechanizator rolnictwa, pszczelarz i architekt krajobrazu z elementami florystyki.

Nad wszystkim czuwali opiekunowie poszczególnych profili klas oraz zaproszeni goście ze współpracujących z nami instytucji – WKU Kędzierzyn Koźle, Zakład Karny w Nysie, Zakład Karny w Nysie Oddział Zewnętrzny w Prudniku i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie.  Aby zwiedzanie przebiegało w miłej atmosferze, zadbano również o  słodki poczęstunek dla odwiedzających szkołę przygotowany przez uczniów ZSR, a także pochodzący z pierwszych zbiorów naszej szkolnej pasieki.